Przejdź do treści

52. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

Już Jutro Rozpoczyna Się 52. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej!

Z radością informujemy, że już jutro, 7 lutego, rozpocznie się 52. edycja Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej – wydarzenia, które od lat przyciąga na Podhale miłośników kultury ludowej, najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski oraz tancerzy z subregionów górskich. To wyjątkowe, ogólnopolskie święto folkloru trwać będzie aż do 11 lutego 2024 roku, obiecując niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom.

Start Karnawału z Folklorem w Tle

Wydarzenie zainauguruje promocja albumu „ŚLEBODNI DUCHYM – Pnioki, Krzoki, Ptoki” autorstwa Roberta Krawczyka i Grzegorza Kapli, będącego owocem pasji i dociekliwości, ukazującym sylwetki ludzi, dla których karnawał jest sercem kultury. Pierwszego dnia nie zabraknie również teatralnego akcentu – sztuki „Chory z urojenia” w góralskiej adaptacji, która z pewnością dostarczy widzom mnóstwa emocji.

Atrakcje Karnawału

Tradycyjnie, 8 lutego, paradny przejazd banderii konnej oraz zaprzęgów z kapelami uroczyście rozpocznie 52. Góralski Karnawał. Przez kolejne dni uczestnicy będą mieli okazję podziwiać konkursowe zmagania grup kolędniczych oraz tancerzy, a wieczory upłyną pod znakiem występów zespołów regionalnych, które przybliżą nam bogactwo kultury góralskiej.

Nie Tylko Folklor

W sobotę zapraszamy na Zimową Krajową Wystawę Polskich Owczarków Podhalańskich, a niedziela przeniesie nas na Wierch Rusiński, gdzie odbędą się emocjonujące Kumoterki. Całość wydarzenia dopełni wystawa twórczości ludowej, prezentująca unikatowe dzieła sztuki ludowej.

Z dumą chcemy również podzielić się z Wami, że mieliśmy swój udział w filmie promocyjnym 52. Góralskiego Karnawału. To dla nas niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt że możemy wspierać takie wydarzenie.

Czy poznajecie pana, który powzi saniami ? 😉

Piyknie pytomy na Karnawał Góralski do Bukowiny Tatrzańskiej !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *